Po przeczytaniu informacji i instrukcji można bezpośrednio skorzystać z adresu: https://rekrutacja.awf.krakow.pl
W tej witrynie informacyjnej należy wybrać pozycję '- ESR -' z prawej strony górnego menu.

Obszerny plik pomocy w możesz ściągnąć już teraz...

Uwaga: należy posiadać osobisty adres mailowy – nie można korzystać z maila kolegi.
Na jeden adres konto kandydata może otworzyć tylko jedna osoba
– ale złożyć może kilka podań!
Tak więc adres e-mail jest związany nie z podaniem a z osobą składającą!
 

ZAKŁADANIE PROFILU

Niniejszym przyjmuję do wiadomości, że rejestrując swój profil w portalu rekrutacyjnym równocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych do celów rekrutacji na studia w Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie, zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29.08.1997 (Dz.U.02.101.926).

Załóż nowy profil:

Adres e-mail: tu wpisz swój istniejący adres e-mail... - na ten adres dostaniesz jednorazowy kod potwierdzenia
Dowolne hasło do profilu: wymyśl i zapamiętaj hasło - loginem będzie adres e-mail
Dowolne hasło do profilu
(powtórzenie):
*****
Załóż profil


Po wypełnieniu kliknij Załóż profil. W trakcie rekrutacji musisz kilka razy tam zaglądać!

Adres e-mail musi być prawdziwy i istniejący a hasło do profilu wymyśl i zapamiętaj!

Każdy kandydat w ramach założonego profilu może złożyć kilka podań na kilka kierunków/trybów.
1) Jeśli nie posiadasz swojego profilu musisz go sobie założyć – wybierz Załóż profil.
2) Chcąc się zalogować musisz podać email i hasło do swojego profilu i wybrać Zaloguj się.
3) Jeśli posiadasz swój profil a jedynie zapomniałeś hasła, wybierz Zapomniałem hasła.

UWAGA: Podczas pracy należy odblokować w przeglądarce internetowej obsługę wyskakujących okienek – tzw. pop-up! W przeciwnym razie nie uda się wydruk! Przykład (Internet Explorer):

POTWIERDZANIE AKTYWACJI

Profil utworzono. Przed rozpoczęciem korzystania z profilu należy go aktywować.
Kod aktywacji przesłano na adres e-mail podany przy zakładaniu profilu. Wyślij kod aktywacji ponownie

Podaj kod aktywacji: 12345678...
Aktywuj profil


Po otrzymaniu mailem kodu aktywacyjnego (powinno to potrwać kilka sekund) wpisz go w okienko powyżej i kliknij Aktywuj profil. W razie kłopotów z otrzymaniem kodu aktywacyjnego użyj linku: Wyślij kod aktywacji ponownie. Uwaga: Czasami ten mail ląduje w katalogu 'spam' lub 'Wiadomości-smieci' - zależy to od konfiguracji waszej skrzynki.

ZAPOMNIAŁEM HASŁA

Jeśli zapomnimy hasła łatwo możemy je odtworzyć - recepta poniżej. Jeśli zapomnimy adresu email, którego używamy jako loginu, pozostaje wizyta w Komisji Rekrutacyjnej...

 1. W Portalu Użytkownika wybieramy 'zapomniałem hasła';
 2. Podajemy adres e'mail, na który założyliśmy konto i wybieramy 'zmień hasło';
 3. Nowe hasło zostaje wysłane na nasz adres email;
 4. Odczytujemy je z otrzymanego e'maila;
 5. Logujemy się nowym, tymczasowym hasłem i wybieramy 'zmień hasło';
 6. ... i uzyskujemy takie dokładnie hasło, jakie chcemy mieć!

DLA ZALOGOWANYCH

 1. Po zalogowaniu się do Profilu Kandydata, będziecie Państwo mieli dostęp do Portalu Rekrutacyjnego: tak zwanego Elektronicznego Systemu Rejestracji (ESR) dla kandydatów na studia. W górnej części przeglądarki znajdują się informacje o aktualnie zalogowanym Kandydacie, możliwości zmiany hasła i opcja Wyloguj służąca bezpiecznemu opuszczeniu Portalu.
  Z funkcji Wyloguj należy korzystać zawsze, jeśli używacie Portalu na komputerze z publicznym dostępem (np. w kafejce internetowej, w ogólnodostępnej pracowni komputerowej).
 2. Poniżej znajduje się lista rozpoczętych zgłoszeń na poszczególne kierunki i typy studiów. Przy pierwszym logowaniu, lista będzie pusta (brak złożonych zgłoszeń).
  Aby złożyć zgłoszenie, proszę wybrać z rozwijanej listy opisanej Nowe zgłoszenie na: interesujący Państwa kierunek studiów (odpowiednio: Fizjoterapia, Terapia Zajęciowa, Kosmetologia, Turystyka i Rekreacja, Wychowanie Fizyczne, Sport) wraz z typem studiów (odpowiednio: Stacjonarne/Dzienne, Zaoczne, stopnia I (licencjackie) lub stopnia II (studia magisterskie dla osób posiadających tytuł licencjata odpowiedniego kierunku).
  Po raz pierwszy przeprowadzamy nabór na kierunek Kosmetologia.
 3. Po wybraniu odpowiedniego kierunku i typu studiów, należy zatwierdzić wybór klikając na link Złóż zgłoszenie. Po zatwierdzeniu wyboru jednego (lub więcej) kierunków i typów studiów, pojawi się lista zatwierdzonych zgłoszeń wraz z informacją czy dane zgłoszenia są kompletne (tj. czy Kandydat wypełnił Formularz Zgłoszeniowy).
  Domyślnie, każde nowe zgłoszenie generowane jest z pustym Formularzem, który należy dokładnie wypełnić (w następnych zgłoszeniach można skopiować dane z formularza wypełnionego wcześniej...).
  Aby wypełnić Formularz zgłoszeniowy, proszę kliknąć link | Uzupełnij dane podania |.
 4. Na nowootwartej stronie należy wypełnić formularz rejestracyjny, wpisując odpowiednie informacje we właściwych polach. Pola oznaczone * (gwiazdką) są wymagane!, ich niewypełnienie pozwoli wprawdzie na zapisanie Formularza, jednak będzie on oznaczony jako niekompletny.

  UWAGA: Nie wolno stosować symboli apostrofu ' i górnego daszka ^ oraz znaku końca linii (Enter).
  Przy wypełnianiu dat należy stosować dokładnie format typu: 1989-09-28 bez odstępów (czyli RRRR-MM-DD), nie mylić cyfry 0 (zero) z literą "o" małe lub "O" duże! Nie mylić imienia z nazwiskiem, poczty (Urząd Pocztowy - nazwa miejscowości) z e-mailem! - nie: "Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript." ale: "Janów Podlaski". U góry pojawia się wzór adresu korespondencyjnego - należy sprawdzić, czy jest właściwy i ewentualnie poprawić dane adresowe.
  W przypadku poprawiania matury w następnym roku należy wybrać rok zdawania matury po raz pierwszy - matura 'inna' powoduje tryb zdawania jak dla starych matur i dotyczy np. matury zdanej przez Polaka w Szanghaju lub matury w specjalistycznej szkole.
  Podanie numeru telefonu, szczególnie komórkowego, jest obowiązkowe, może pomóc w szybkim kontakcie z kandydatem, jeśli np. pojawią się dodatkowe miejsca!

  Formularz można uzupełniać i modyfikować tylko do momentu złożenia wydruku w Komisji Rekrutacyjnej.

  Od 2011 roku wprowadzono elektroniczne składanie podań do Komisji. Ta forma dotyczy kandydatów z nową maturą, którzy nie muszą okazywać dodatkowych dokumentów: klas sportowych, olimpiad przedmiotowych itp. Za złożenie "Podania o przyjęcie na studia w roku akademickim 2013/2014 w AKADEMII WYCHOWANIA FIZYCZNEGO w KRAKOWIE - wraz z ankietą osobową" uważa się poprawne (popatrz niżej)  WYDRUKOWANIE podania i WPŁATĘ NA PODANE KONTO opłaty rekrutacyjnej! W dniu wpłynięcia opłaty Komisja zaakceptuje podanie - wówczas w Twoim Portalu jego status zmieni się na zielony i otrzymasz link do "Zawiadomienia o wszczęciu postępowania" wraz z terminami egzaminów i potwierdzania wyników.

  Po uzupełnieniu wszystkich wymaganych danych zgłoszenia, zostanie wyświetlona informacja następującej treści:
  Dane zgłoszenia są kompletne. Dane zgłoszenia zostały zapisane, co oznacza iż Formularz został wypełniony poprawnie. Tym samym, opis zgłoszenia w Portalu zmienia się na Dane zgłoszenia są kompletne, dodatkowa informacja obok (Podanie nie zostało zarejestrowane (wydrukowane) świadczy iż zgłoszenie nie zostało jeszcze w poprawny sposób wydrukowane.
 5. Aby poprawnie złożyć (i wydrukować) zgłoszenie, należy na stronie głównej Portalu kliknąć link Pokaż podanie (i drukuj), co spowoduje otwarcie okna z treścią zgłoszenia. Warto w tym momencie przyjrzeć się Formularzowi czy wszystko jest w porządku!
  Jeśli tak, kliknięcie na link znajdujący się ponad formularzem ("...Podanie należy wydrukować klikając w link... | DRUKUJ |") spowoduje otwarcie dodatkowego okna z treścią Formularza gotowego do druku oraz uruchomienie procedury drukowania (należy zatwierdzić klikając Drukuj).
  Jeśli po kliknięciu linku nie otworzy się żadna strona, proszę sprawdzić ustawienia przeglądarki - tak może się zdarzyć, jeśli zablokowane są tzw. Wyskakujące Okienka (określane mianem Pop-Upów), w takiej sytuacji należy zrekonfigurować przeglądarke i wyłączyć tą opcję.

  UWAGA: Drukowanie podania przy pomocy linku | DRUKUJ | jest jedyną poprawną formą rejestracji!!!  Jeśli nie masz dostępu do drukarki 'wydrukuj' podanie na ekran - to wystarczy. Później możesz sobie wydrukować na papierze.
  Podanie otrzymuje wtedy status 'złożonego' i Komisja Rekrutacyjna może je zobaczyć.
  WYDRUKOWANE PODANIE PODPISZ I DOSTARCZ JE PRZY NAJBLIŻSZEJ WIZYCIE W KOMISJI (egzamin, osobista wizyta w Komisji, potwierdzanie chęci studiowania).

 6. Formularze zgłoszeniowe można drukować wielokrotnie, należy powtórzyć w tym celu powyższą procedurę. Proszę zwrócić uwagę, iż po wydrukowaniu formularza, zmianie ulegnie status zgłoszenia na stronie głownej Portalu na Podanie zostało zarejestrowane i wydrukowane!.

  UWAGA: Jeśli zgłoszenie zostało już wydrukowane, jego edycja spowoduje unieważnienie poprzedniego i złożenie nowego (z nowym unikalnym 8-cyfrowym numerem widocznym u góry wydruku). Tak się dzieje, bo Wasz wydruk musi być identyczny z danymi w serwerze... Jeżeli nie chcesz unieważniać poprzedniego zgłoszenia, to popraw je przed wydrukowaniem!

 7. Jeśli Kandydat aplikuje na więcej niż jeden kierunek lub typ studiów, procedura wygląda identycznie jak powyżej, przy czym Kandydat nie musi już wypełniać powtórnie całego formularza - wystarczy, że po kliknieciu linku Zmień dane zgłoszenia z rozwijanego menu Przepisz dane ze zgłoszenia na:... wybierze dowolny z wypełnionych już formularzy.
  Nowy formularz zostanie wypelniony danymi wprowadzonymi wcześniej do innego zgłoszenia tego samego Kandydata.
 8. Wydrukowany formularz podpisujemy i zachowujemy wraz z innymi dokumentami koniecznymi do dostarczenia dla Komisji Rekrutacyjnej.

  UWAGA: Na tym etapie mamy dwie możliwości:

  • zgłaszamy się osobiście do Komisji Rekrutacyjnej - dla kandydatów z nietypową maturą, z klasą sportową itp. oraz w ostatnich 3 dniach zapisów! - z wydrukiem i kompletem dokumentów;
  • lub drukujemy/wyświetlamy (link pokaż i drukuj dane do przelewu opłaty) dane do przelewu opłaty rekrutacyjnej; wpłacamy na to dokładnie konto i nasze dane podajemy identycznie; czekamy 1-2 dni. Osoby z klasą sportową kandydujące na WF lub Sport przesyłają mailem zaświadczenie o klasie do Komisji (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.). UWAGA: Po wysłaniu przelewu nie wolno już nic poprawiać - numer na przelewie będzie inny niż numer w rejestrze podań.
 9. W dniu, w którym przelew pojawi się na koncie, Komisja Rekrutacyjna przyjmie podanie. Automatycznie zostanie wygenerowany dokument z (ewentualnymi): terminami egzaminów i skierowaniem na badanie lekarskie. Wówczas pierwsza wizyta w Komisji Rekrutacyjnej jest zbędna - wystarczy z kompletem dokumentów zgłosić się na egzamin lub na potwierdzanie chęci studiowania (w terminie)!

  Loguj się więc codziennie i sprawdzaj swój Profil - w Zawiadomieniu będą ważne terminy:
  dla kandydatów na licencjaty WF, Sport - terminy egzaminów sprawnościowych!

 10. Nad każdym podaniem mogą pojawiać się komunikaty: dotyczące konkretnego podania lub skierowane do wszystkich kandydatów tego trybu. Należy więc często sprawdzać swoją witrynę i czytać komunikaty!

Z uwagi na czas trwania przelewu między różnymi bankami nie można przeprowadzić zdalnej rekrutacji w ostatnich 3 dniach - konieczna jest osobista wizyta w Komisji.
Nie pozwalajcie koleżankom i kolegom zakładać zgłoszeń z Waszego profilu! Jeśli nie posiadają e-maila, to jest dużo witryn pozwalających na otwarcie własnego konta e-mailowego za darmo.
Każdy kandydat musi mieć swój własny profil!

Powodzenia!